Шановні колеги!                    

2 жовтня 2024 року  в Україні відзначають День працівників професійно-технічної освіти. У цей чудовий святковий день хочу привітати колектив ДПТНЗ "Зноб-Новгородський ПАЛ". Сьогодні команда працівників профтехучилища сповнена сил, наснаги і великої віри у справу. Освітяни впевнено довели свою гнучкість, здатність оперативно реагувати на стрімкі зміни умов навчання, успішно вирішувати поставлені завдання, розвиватися, не зважаючи на складні воєнні часи.Саме завдяки вашій діяльності підвищується  інтерес до робітничих професій, а реальні практичні навички і знання по-справжньому допомагають у житті. 

Вітаю всю вашу професійну родину! Зичу всім здоров’я та миру, злагоди і достатку, любові та безмежного людського щастя! Нехай ваша праця, наповнена творчими ідеями, високим професіоналізмом та натхненням слугують розвитку і процвітанню нашого закладу освіти!.

З повагою в.о. директора

ДПТНЗ "Зноб-Новгородський ПАЛ"          Василь ГОНЧАРОВ

В нашому закладі освіти активно проходить індивідуальне водіння з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорії "А2")

З метою поінформованості здобувачів освіти з питання державної підтримки у сфері освіти осіб, стосовно яких установлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей, розміщено нормативні документи для інформації з даного питання, а саме:

- Закон України від 26.01.2022 № 2010-IX “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2010-20#Text);

- Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 975 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/975-2016-%D0%BF#Text);

- Постанова Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 року № 673 «Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти».

(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/673-2018-%D0%BF#Text)

 

                                                     УВАГА!!!
🇺🇦В нашому  закладі освіти з 25.09.2023 року по 09.10.2023 року  проходить благадійна акція "СМІЛИВА ГРИВНЯ" (організатор - Національний банк України). Акція передбачає збір монет номіналом 10, 50 копійок, а також 1,2,5,10 гривень. Мета проведення акції - зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у перемогу, адже навіть найменша жертва є важливою для наближення перемоги.                              
             БУДЬТЕ АКТИВНИМИ!!!!ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО АКЦІЇ!!!!🇺🇦

ІІ’ять речей, яхі ти можеш зробити, щоб захистити себе від шахраїв:

1. Будь пильним та обережним;

2. Не перераховуй кошти не верифікованим особам;

3. Уникай фейкових сторінок у соціальних мережах;

4. Не розголошуй свої персональні дані;

5. Ознайомся з шахрайськими схемами тут: (i вставляет ссилку i QR на сайт)

 

3 вами зв’язався працівник банку?

Пам’ятай про 5 фактів

1. Реальний працівник банку не просить надсилати кошти!

Лише шахраї наполягають на оплаті грошовим переказом пи криптовалютою;

2. Працівнику банку не потрібна інформація про ваш картковий рахунок!

Ніколи не передавай інформацію про твої рахунки тому хто телефонуе;

3. Не повідомляй нікому тимчасові паролі, які приходять в смс-повідомленні! Розголовіення ціеї інформації призведе до втрати коштів;

4. Не переходь за посиланнями !

Не натискай на посилання,  які надсилае тобі «працівник банку»

5. Не виконуй ніяких дій у банкомагах чи терміналах Снівробітник банку не надас вказівок щодо проведения маніпуляцій у банкоматах чи терміналах.

6 ознак фішннгового листа

1. Звернення до вас автоматично згепероване;

2. E-mail адресанта не офіційний;

з. У листі містяться прохапня надати персональні дані;

4. Наявні кнопки з гіперпосиланням на фейковий сайт;

5. Додані невідомі вкладення;

6. У тексті присутні граматичні поминки.

НЕ CTAHЬ ЖЕРТВОЮ

1. Захисти. Завжди захиіцайте свою особистість. Ніколи ne повідомляйте свою особисту інформацію.

2. Відмов. Довіряйте своїм інстинктам. Якщо ви отримали підозрілий електронний лист, видаліть його. Якщо ви сумнівастеся в правомірності телефонного дзвінка від незнайомця, покладіть трубку.

3. Повідом. Повідомляючи про шахрайство, ви надаете правоохоронним органам інформацію, необхідну для припинення злочинної діяльності шахраїв i запобігання щоб інші не стали жертвами. ФІШННГ Фішинг - (комбінація голосу та SMS) — це атака соціальної інженерїі, клюиовою задаиею якоі‘ обманом змусити жертв надати конфіденційну інформаціні m› телефону

1. Будьте пильними при отриманні дзвігтків з невідомих вам номерів

2. Не передавайте дані  ваших карткових рахунків чи паролю до онлайн банкінгу. Банківські працівники ніколи не запитують таку інформацію.

3. Не довіряйте особі яка телефонуе, тільки тому, що вона знае про вас персональну інформацію. Шахраї можуть знайти ii в Інтернеті.

4. Не перераховуйте кошти за проханням особи, яка гелефонуе, працівники

банку ніколи не попросять вас про це.

Злочинці, які отримують гроші незаконним шляхом, повинні приховувати або відмивати джерело походження своїх коштів. Вони залучають людей для переказу грошей - дропів! Не беріть участь у вчинениі злочину, не погоджуйтесь отримувати на свої карткові рахунки чи криптогаманці кошти невідомого походження!

Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу "МРІЯ", яка створена для об'єднання проектів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета проекту є протидія кримлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам  у мережі Інтернет. 

Офіційний сайт проекту - https://mriya.social

З      ДНЕМ     НАРОДЖЕННЯ   НАШ   РІДНИЙ    ЛІЦЕЙ!

Шановні колеги, здобувачі освіти, батьки, вітаємо всіх з Днем народження нашого ліцею. Хочеться побажати, щоб кожен у цьому закладі відчував себе щасливо і весело, щоб кожен зміг домогтися великих успіхів і поставлених цілей, щоб кожен зміг розкрити свій талант і показати свої здібності, щоб кожен був здоровий і життєрадісний. Ліцей – це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, традиції, пам’ять та наступність поколінь. Бажаємо нашому ліцею завжди і в усьому бути ПЕРШИМ, всім працівникам – здоров’я, злагоди, креативних рішень, задоволення від роботи, вдячних учнів. Дітям – знайти своє місце в учнівських колективах, добрих і надійних друзів, бажання бути успішними.

Наша ліцейна домівко, з Днем народження тебе!

25 травня 2023 року педагогічні працівники ліцею у рамках Тижня професійної (професійно-технічної) освіти приймали участь у обласному Фестивалі педагогічної творчості "Шлях від ідеї до результату" за трьома векторами:

Христина ГЛУШЕНКО - Нетворкінг "Національно-патріотичне виховання: нові реалії - нові можливості".

Світлана ЛИТВЯК - Коворкінг "Використання ІКТ у сучасному освітньому просторі".

Олена СМОЛЯР - Воркшоп "Впровадження сучасних технологій навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників".


Як розпізнати небезпечні території, на яких можуть бути вибухонебезпечні предмети

• Постраждалі від артобстрілів будівлі

• Незвичні пагорби, ями або вирви

• Розкидані уламки, гільзи або боєприпаси

• Саморобні попереджувальні знаки мінної небезпеки

• Пошкоджена або згоріла військова техніка

• Покинуті бойові позиції

• Залишені ящики від мін, підривників, патронів

У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити або знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102.




ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА МАЄ НАСТУПНЕ ГАСЛО – «ПРАВИЛЬНІ ДІЇ В ПРАВИЛЬНИЙ ЧАС!»

Ранній початок медичної допомоги є  фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у пораненого. Тому існує поняття  «золотої години» – час після поранення, протягом якого повинно розпочатись надання кваліфікованої медичної допомоги.

Основними причинами смерті 80-90% поранених стали масивна втрата крові та шок. Пошкодження, які виникають у сучасних збройних протистояннях, значно обмежують час надання домедичної допомоги на полі бою. Смерть настає від декількох десятків секунд до однієї години.

Виділяють три етапи надання допомоги пораненим у військово-польових умовах:

Допомога в «червоній зоні» (англ. Care Under Fire – надання допомоги під вогнем» в зоні обстрілу). Переважно складається з використання джгута і якнайшвидшого переміщення потерпілих у безпечне місце.

Допомога в «жовтій зоні» (англ. Tactical Field Care – «надання допомоги на полі бою / в зоні укриття»). 

Оцінити стан пораненого застосовуючи правило C-A-B-C (Критична кровотеча – Дихальні шляхи – Дихання – Циркуляція) і надати пораненому необхідну допомогу. Як варіант можна заповнити адаптований Протокол – картку подібну до рисунку вище, яку заповнює медик або фельдшер при наданні першої медичної допомоги пораненому. Цю картку може заповнити і сам поранений або його побратим.

Оглянути пораненого на наявність небезпечних для життя кровотеч.

Зробити необхідні заходи для відновлення прохідності дихальних шляхів, включаючи введення носоглоткового повітроводу при необхідності.

Обробити будь-які відкриті ушкодження грудної клітини. В разі напруженого пневмотораксу провести декомпресію. 

Перевірити стан кровоспинного джгута, якщо він застосовувався. Якщо на етапі надання медичної допомоги в умовах обстрілу ви накладали пораненому джгут для зупинки кровотечі з ран кінцівок, перевірити кровотечу.

Оглянути пораненого на наявність незначних кровотеч.

Оглянути пораненого на предмет наявності будь-яких необроблених ран на кінцівках, які можуть бути небезпечні для життя, і обробити їх. 

Продовжувати обробляти інші травми (накладення шин на переломи, перев’язка інших ран, опіків і т.д.).

Ввести знеболюючі та антибіотики, краще з аптечки пораненого якщо має. Не використовувати по можливості свою аптечку, так як вона може знадобитися вам самим.

Вживати необхідних заходів для запобігання розвитку шокового стану або надати допомогу при шоку, що вже розвинувся.

Передати інформацію про пораненого медикам – військовому парамедику (санітарному інструктору) поблизу, або цивільному лікарю чи фельдшеру, або зателефонувати 103. 

Слідкувати за пораненим. Слідкувати за рівнем свідомості кожні 15 хвилин і диханням пораненого. Якщо він у свідомості – розмовляти з ним при можливості – підбадьорити, заспокоїти.

Записати дані клінічного огляду, відомості про виконані лікувальні заходи.

3. Допомога під час евакуації в медичні заклади «зеленої зони» (англ. Tactical Evacuation Care) – мобільні польові госпіталі, військові чи цивільні шпиталі, спеціалізовані клініки. Переважно складається в своєчасному супроводі до місця немедичної чи медичної евакуації.

 

Домашня аптечка: що варто покласти в неї під час воєнного стану

 

Правильно укомплектована домашня аптечка, особливо під час воєнного стану, – це ваша безпека. 

 

Тому, комплектуючи домашню аптечку, першочергово покладіть у неї:

- матеріали, інструменти та медикаменти для надання першої домедичної допомоги;

- знеболювальні засоби чи спазмолітики; 

- заспокійливі засоби;

- жарознижувальні засоби;

- якщо ви страждаєте на алергію – антигістамінні препарати в найближчій доступності;

- набір засобів для застосування у випадку незначних порізів, подряпин, опіків тощо (за тяжкої травми необхідно звернутися за меддопомогою до лікаря);

- сорбенти, засоби проти діареї та блювоти, а також препарати для регідратації – на випадок отруєнь.

Якщо у вашій родині є діти, то врахуйте, що дозування і форма випуску препарату повинна підходити даній віковій групі.

Стежте за тим, щоби медикаменти в аптечці були не протермінованими, у належному пакуванні, збереженим маркуванням та інструкцією;

І головне – використовуйте ліки виключно після консультації з лікарем!

Якщо ви маєте хронічні захворювання, й у вашій аптечці присутні рецептурні ліки, які ви вживаєте на регулярній основі, – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбавати ліки за рецептом в аптеці. Ви можете самі обрати, в який спосіб зручніше отримувати ліки в аптеці – за електронним чи паперовим рецептом. Якщо ви оберете варіант електронного рецепта, то з квітня цього року разом із запуском електронного рецепта на всі рецептурні препарати повторний рецепт ваш лікуючий лікар зможе вам виписати дистанційно.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИДАЛИТИ ІНФОРМАЦІЮ З ТЕЛЕФОНУ

Під час фільтраційних та контрдиверсійних заходів окупанти завжди приділяють особливу увагу телефонам. Адже саме цей гаджет є ключовим елементом передачі важливих даних ЗСУ та організації роботи підпілля.

       Центр національного спротиву наголошує, що телефон потрібно завжди  очистити від повідомлень та файлів, які можуть вас видати. Проте спецслужби ворога мають спеціальне обладнання та комп’ютерне забезпечення за допомогою якого вони можуть відновити видалену інформацію зі смартфону. 

     Фахівці з Держспецзв’язку оприлюднили поради, як правильно почистити телефон. Ми ж зі свого боку додаємо коментарі, що будуть вам корисні під час подібних перевірок. 

     Один із варіантів – видалити окремі файли вручну.

☑️ Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку Видалити. А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів. 

Проте навіть видалені таким чином дані все ще можуть бути відновлені.

Радимо додатково скористатися так званими шредерами – програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, які можна знайти в магазині додатків вашого телефона. Наприклад, таку функцію надають програми додатків BITDEFENDER.

☑️ Ще один варіант видалення даних зі смартфону – скидання системи до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефону у такому разі будуть видалені абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення.

       Та майте на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів. Якщо ви проживаєте на ТОТ, ви знаєте, що при наявності абсолютно “чистого” телефону окупанти вимагають від вас показати інший, розуміючи те, що ви маєте щось переховувати. Тому ваш “публічний” завжди має мати звичайні побутові переписки, фотографії, які демонструють, що ви абсолютно безпечний для них цивільний. 

       Якщо вже у вас немає іншого виходу, наводимо, як підказки  скинути систему до заводських налаштувань:

▪️Android: зайдіть у Налаштування > оберіть Загальне керування > натисніть Скидання > натисніть Скинути до заводських налаштувань (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).

▪️iOS: оберіть Параметри > Загальні > Перенести чи скинути iPhone > Стерти весь вміст і налаштування.

https://sprotyv.mod.gov.ua/portfolio/yak-pravylno-vydalyty-informacziyu-z-telefonu/

Терористичний акт

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

- не торкайте у вагоні поїзда, під'їзді або на вулиці нічийні пакети (сумки), не підпускайте до них інших. Повідомите про знахідку співробітника поліції;

- у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу  й стогонів;

- при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

- використайте будь-яку можливість для порятунку;

- якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;

- намагайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

 

Дії під час перестрілки:

- якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;

- проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;

- якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.

 

Дії у випадку захоплення літака (автобуса):

- якщо ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;

- заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, читайте, розгадуйте кросворди;

- зніміть ювелірні прикраси;

- не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;

- не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;

- жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;

- якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;

- після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.

 

 Якщо ви стали жертвою телефонного терориста:

- подзвоніть з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;

- намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);

- одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв'язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;

- напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;

- поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив і прийме необхідні міри.

 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!!!!!

В мережі останнім часом більше стає згадок про прихильників молодіжних субкультур та поширення їх серед підлітків Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об'єднуються у неформальні групи.Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Що ж робити батькам, у цій ситуації розберемось нижче 👇

🔗 Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити,

коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.

🔗 Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка

🔗 Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині

в соціальних мережах;

🔗 Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;

 «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;

🔗 Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.

🔗 Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони,

допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.

🔗 Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення

булінгу або іншого правопорушення).

❗️ ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.

ПОВІНЬ (ПАВОДОК, ПІДТОПЛЕННЯ, КАТАСТРОФІЧНЕ ЗАТОПЛЕННЯ)

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

- безпечно, уникати паніки;

- швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;

- надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в перший час;

- забезпечувати тимчасове збереження зони затоплення;

перед виходом з будинку вимкнути електро- та газопостачання, загасити вогонь у грубах. Зачинити вікна та двері, якщо є час - закрити вікна та двері першою поверхнею дошками (щитами);

відчинити хлів - дайте можливість худобі врятуватися;

піднятись на верхню поверхню. Якщо будинок одноповерховий, зайняті горіщні приміщення;

до отримання допомоги залишайте на верхніх поверхнях, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони могли вас швидко знайти;

перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, застю можливості, допомогу;

потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими неможливо отримати допомогу;

не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).

 

Дії після повені, паводка:

- переконайтесь, що житло не отримало внаслідок пов’язаних ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку та навколо нього, не розбито скло і немає небезпечних уламків та сміття;

не слід використовувати електромережею до повного осушення будинку;

обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;

просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашньої речей та прилеглої до території будинку;

здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно (з розрахунку 1/3 об'єму води на добу);

- електроприладами користуйтеся тільки після їхнього просушування;

заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтесь від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала пошкодження;

все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції;

дізнайтеся в місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які надають допомогу постраждалому населенню. 

https://dsns.gov.ua/uk/abetka-bezpeki-1/nebezpeki-prirodnogo-xarakteru/povin-pavodok 




Як діяти під час обвалу будівлі внаслідок вибуху?

Рекомендації від МВС

 

Як зазначається, серед рекомендацій:

- Якнайшвидше покиньте її, але не користуйтеся ліфтом. При можливості попередьте інших про небезпеку обвалу. Зберігайте спокій та не створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі.

- Якщо будівлю покинути неможливо: тримайтеся подалі від вікон та балкону; за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення; розмістіться у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом.

- Якщо ви опинилися під завалами: кличте на допомогу; намагайтеся вивільнити руки та ноги; при можливості телефонуйте 101; можете спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості стукайте по трубах чи батареях.

                                                  ШАНОВНІ ДРУЗІ!

                   Оголошуємо "мобілізацію" монет на допомогу ЗСУ!

Наш колектив бере участь в акції "Смілива гривня", яку організовує Національний Банк України. Усі зібрані кошти надійдуть українській армії. З 10 жовтня по 28 жовтня у нашому ліцеї в навчальному корпусі стоятиме пляшка, в яку усі охочі можуть кидати монети. У межах акції "Смілива гривня" приймаються банкноти та монети, якими можна розраховуватися (монети 10,50 копійок та монети номіналом 1,2,5,10 гривень). Відправте свої монети на фронт! Зробіть свій внесок у перемогу, навіть якщо це 10 коп! 

     ОБ'ЄДНАЙМО НАШІ ЗУСИЛЛЯ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО НАШОЇ КРАЇНИ!

Одним із завдань реформи професійної (професійно-технічної) освіти є популяризація робітничих професій. У межах цього завдання Міністерство освіти і науки України запустило комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам» , що спрямована змінити ставлення підлітків та дорослих до професійної освіти. Кампанія містить відеоісторії молодих випускників профтехів, які розповідають про свій шлях до професії, її цінність та значення.

     Випускниця нашого закладу освіти Магон Аліна прийняла участь у флешмобі «Україна в огні», підготувавши виступ (вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну!»).


     Великдень – найголовніше християнське свято на честь воскресіння Ісуса Христа. Утім це свято увібрало у себе чималу кількість і дохристиянських елементів, унаслідок чого стало унікальним чи не у кожному регіоні.

     У чистий четвер прийнято випікати паски. Саме тому в цей день працівники ДПТНЗ «Зноб-Новгородський професійно-аграрний ліцей» з любов’ю та вдячністю випікали великодні паски для наших захисників та захисниць України. Дякуємо, наші захисники, за мужність та витримку! Слава Україні! Слава нашим героям!


Настала весна. Прийшов час готувати грунт до нового посівного року та висаджування насіння. У ДПТНЗ "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" працівники закладу освіти завчасно подбали про гарний врожай цього року, а саме посіяли насіння овочів (капусти та помідорів різних сортів, огірків, перцю,  тощо), зелені та квітів. Також підготували теплиці, в які вже висадили саджанці помідорів та капусти, посіяли редис. Бажаємо гарного врожаю та дякуємо за вашу працю!


ДПТНЗ"Зноб-Новгородський ПАЛ" приймає активну участь в організації та наданні волонтерської допомоги для захисників та захисниць,які обороняють населені пункти України,а саме-випікає свіжу випічку.Велика подяка Вам,наші захисники,за мужність,силу та відважність у цей важкий для всієї України час. Бережіть себе! Слава Україні!


20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Людей, що мужньо і хоробро відстоювали нашу незалежність та нашу єдність. Людей, які вкотре довели, що Україна завжди боротиметься за свою свободу. Трагічні події зими 2014-го міцно закарбовані в пам’яті не тільки жителів України, а й світу. 

Схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто ціною власного життя відстояв наше життя...   

   Слава Українському народові! Вічна слава Героям!

 



Дарина Педінова декламує вірш до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС



Працюємо дистанційно!

Урок виробничого навчання з теми: "Приготування закусок з сиру та яєць".



Відділи науки, екоосвіти та рекреації НПП "Деснянсько-Старогутський" зі своєю мобільною виставкою побували в нашому ліцеї🏫. Зустріч з аудиторією учнів почалася зі звичайної бесіди, міркувань про природно-заповідні території, їх важливість. Після своєї презентації про значимість ВБУ🌊 Квартник Наталія запропонувала помалювати, зобразити такі собі плакати, на яких висловити своє уявлення про шкідливий вплив людини на природу. За 5 відведених хвилин наші слухачі швидко впоралися і успішно презентували свою роботу. Діалог налагодився. А далі був виступ орнітолога-Галущенко Сергія з зануренням в царство птахів🐦🦉 і їх міграцій. Слухали і дивилися на авторські фото з непідробним інтересом. Камишан Ірина плавно підвела риску зустрічі в тому, що кожен особисто може зробити свій внесок у збереження нашої природи.

🍃Ми вдячні представникам НПП "Деснянсько-Старогутський"за цю чудову зустріч.👐


      Підбито підсумки проведення II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін. У конкурсних змаганнях брало участь 57 здобувачів освіти з 27 закладів П(ПТ)О області. Уперше олімпіади відбулися за допомогою Інтернет-технологій.

      ДПТНЗ "Зноб-Новгородський ПАЛ" вітає з зайнятим ІІІ місцем з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" Бугайова Дениса!!!



25 лютого проведено обласний "Cook'N'Batle" з приготування страв української кухні закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини" (у рамках проекту "Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій "Кухар", "Кондитер").

Від ДПТНЗ "Зноб-Новгородський ПАЛ" прийняли участь та презентували салат м'ясний із свіжими огірками учениця 3 курсу  Денисюк Яна та десерт "Павлова" майстер виробничого навчання Михайленко Людмила Володимирівна.


Вже завтра наші дівчата будуть приймати участь у ІІ етапі відкритого Інтернет-конкурсу на кращий рецепт пирога, з метою пропаганди української кухні, здорового харчування, активізації профорієнтаційної роботи; з метою виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання і традицій.

БАЖАЄМО ЇМ УСПІХУ ТА ВОЛІ ДО ПЕРЕМОГИ!!!

 Сьогодні учні та колектив ліцею одягнувши червону стрічку,що є символом солідарності,підтримали ВІЛ -позитивних та хворих на СНІД людей. 

  Сестра медична,  Мария Ракита  провела бесіду з учнями на тему" Не дай СНІДУ шанс!",де було проведено також анкетування і діти намалювали малюнки  з тематики "Як я розумію СНІД?"

💙💛 Україно, з Днем української писемности та мови! 💙💛

Учні ІІІ курсу ліцею, які навчаються за професією "Плодоовочівник, кухар"

прийняли участь у І етапі Інтернет-конкурсі на кращий рецепт пирога.

Рецепт за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1ffNeOw50M7ptheLsMuNgjWbUMEr7mpk_/view?fbclid=IwAR1juEMvPL4HoZ9ILB5Mh-YcTYPHt-MRzqUSvu9h0JGbNZsT90GQDHkBsnU

На одному диханні у бібліотеці ліцею пройшов творчий вечір НАДІЇ ФУРЗЕНКО. 

У читальному залі відразу ж створилася тепла і невимушена атмосфера.

Розповідь про життя і творчість супроводжувалася переглядом презентації "Стихи - след откровения...", читанням віршів, прослуховуванням пісень, автором слів яких є Надія Фурзенко.

22 вересня в Україні відзначається День Партизанської Слави. Учні ліцею побували на екскурсії в музейній кімнаті "Історія партизанського руху Серединобудщини", де ознайомились з історією партизанського руху на території Зноб-Новгородської ОТГ і Середино-Будського району.

ВІТАЄМО ВСІХ З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!!!

Нехай цей рік стане особливим, сповненим новими досягненнями та успіхами!

Бажаємо наснаги та натхнення, миру та радості!!! 

 

У рамках проведення тижня з професії "Плодоовочівник" у ліцеї організована виставка та проведений челендж "Дари золотої осені".

Мова освітнього процесу: українська