ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ»

 

 

 

 

 

 

МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

 

 

Положення

 про учнівську Раду

 

 

 

  1. Загальне положення.

       1.1. Учнівська Рада є виконавчим органом учнівського самоврядування в ліцеї, завдання якої активно допомагати становленню згуртованого колективу, формуванню у всіх учнів свідомого відповідального відношення до своїх справ і обов’язків.

       1.2.  Учнівська Рада обирається на початку навчального року терміном на один рік, відкритим голосуванням на загальних зборах  учнів ліцею.

       1.3.  В учнівську Раду обираються найбільш активні, дисципліновані учні, які користуються у однолітків авторитетом і довірою.

       1.4. Кількість членів учнівської Ради визначається загальними зборами по кількості навчальних груп (1-5 представники від кожної навчальної групи).

        

  1. Завдання і зміст роботи учнівської Ради.

       2.1.  Основним завданням учнівської Ради є різноманітна допомога керівництву ліцею, педагогічному колективу в забезпеченні завершення кожним учнем повної освіти і одержання професії. Глибоке засвоєння основ науки, професійної майстерності, придбання професійних трудових навичок, формування свідомої, активної громадянської позиції. Учнівська Рада приймає активну участь в позаурочній виховній роботі, розвитку самоврядування, бережливого ставлення до суспільної властивості, виконання правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу.

       2.2.  Учнівська Рада проводить контроль відвідування занять, бореться з запізненнями, проводить контроль за виконанням учнями розпорядку дня, допомагає викладачам в оснащенні кабінетів, в формуванні і організації роботи активу в групах, підбирає асистентів, консультантів, лаборантів із числа учнів, організовує взаємодопомогу в навчанні, підготовці і проведенні олімпіад, конкурсів, тематичних вечорів відпочинку, конкурсів професійної майстерності.

       2.3.  Учнівська Рада організовує самообслуговування, прибирання кабінетів, майстерень, коридорів, кімнат, допоміжних приміщень в учнівському гуртожитку, допомагає у відновленні меблів, навчальних посібників, проведенні поточного ремонту ліцею, учнівського гуртожитку.

       2.4. Учнівська Рада сприяє свідомій дисципліні і культурі поведінки учнів в ліцеї, на виробництві, громадських місцях, виконання всіма учнями “Правил для учнів”, “Правил внутрішнього розпорядку ліцею, учнівського гуртожитку”, єдиних педагогічних вимог, проводить контроль за зовнішнім виглядом учнів, організовує їх відпочинок, бере участь в обговоренні оцінок поведінки учнів, у нарахуванні стипендії.

 

  1. Організація роботи учнівської Ради.

       3.1.  Із числа своїх членів учнівська Рада обирає голову, його заступника, секретаря.

       3.2.  Голова учнівської Ради (в відсутності його заступник) організовує роботу Ради, запрошує на засідання директора ліцею, має право бути присутнім на засіданні педради, брати участь в обговоренні питань, пов’язаних з діяльністю учнівського колективу, діяльністю навчального закладу.

       3.3.  Секретар учнівської Ради організовує контроль  за виконанням рішень ради, веде протокол її засідань і виступає з повідомленням про виконанні рішення.

       3.4.  У відповідності з основним змістом роботи Рада створює комісії (центри): інформаційний центр, центр культурного дозвілля, центр здорового способу життя, центр дисципліни і порядку, центр навчання, рада профілактики правопорушень. Кількість комісій, їх коло обов’язків визначається Радою і погоджується з директором ліцею.

        3.5.  Засідання Ради проводяться один раз на місяць. При потребі на засідання запрошуються старости груп, представники адміністрації, майстри виробничого навчання, класні керівники, вихователь і окремі учні.

       3.6.  Гласність роботи Ради, оперативність доведення всіх її рішень до кожного учня, забезпечується регулярною інформацією членів Ради на загальних зборах групи, загальноліцейних учнівських зборах, через стінну газету, стенди, оголошення.

        

  1. Рада і колективи навчальних груп.

       4.1.  Зв’язок Ради з навчальними групами здійснюється  через профоргів і актив групи, які вибираються на загальних учнівських зборах.

       4.2.  Учнівські збори групи – колективний орган учнівського самоуправління в навчальній групі (проводиться не менше одного разу на місяць).

       4.3.  Учнівські збори групи приймають рішення з питань діяльності учнівської ради, колективу групи, виплачування стипендії, виставлення оцінок за поведінку учнів, слухають інформацію про рішення Ради, вживають конкретні заходи по їх виконанню, визначають порядок і затверджують графік чергування в групі і ліцеї, заслуховують звіти відповідальних за стан справ в групі.

       4.4.  Староста організовує роботу навчальної групи по виконанню рішень Ради і загальних зборів групи, дає доручення учням, забезпечує підготовку і проводить збори групи, представляє групу разом з класним керівником, майстром виробничого навчання на загальноліцейних зборах.

        

  1. Учнівська Рада і педрада.

       5.1.  Директор ліцею повинен підтримувати дії Ради, призначає в кожну комісію (центр) педагога-куратора із складу педагогічних працівників, які надають допомогу комісіям (центрам) Ради;  затверджує плануючу документацію, інструкції, пам’ятки. Рада систематично інформує директора про свою діяльність.

       5.2.  Класний керівник, майстер виробничого навчання, вихователь надають допомогу в роботі органів самоврядування групи, направляють роботу загальних учнівських зборів.