Виховна робота

19 квітня 2024 року ДПТНЗ "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" приєднався до челенджу "Молодь Сумщини за чисте довкілля", який проходив у рамках "Школи обдарованих учнів". Катерина Лященко представила присутнім відеоролик, який був створений спільно з педагогічними працівниками та здобувачами освіти ліцею. У відеоролику було висвітлено важливість дбайливого ставлення до довкілля, показано неймовірну гарну природу нашого рідного краю.

#тижденьпоезії2024

Люблю цю землю рідну і чудову.

Жили ми тут, як вміли, як могли.

В дитячу пору, пору світанкову

Хіба ми тут щасливі не були?

Хіба не слухали ми пісню соловейка,

Чи не лічила нам зозуленька літа?

Життєва ноша в нас була легенька,

Дорога в світ здавалася проста.

Нам раз всього родитись довелося

На грішній цій і на святій землі.

Про що ми мріяли, що буде, що збулося

Життя розставить крапочки над «і».

Приготувала доля різні всім дороги,

А нам здавалось — долю творим ми.

І перед кожним з нас — свої пороги,

Життя і зводить, й розлуча з людьми.

Земля моя і праведна, і грішна,

Люблю тебе таку, яка ти є.

Життя буває й радісне, й невтішне...

Спасибі долі, що воно в нас є.

Як вишиванка стелеться дорога.

Червона нитка чорну потягла.

І біль розлук, і радість, і тривоги —

Усе нам доля і сповна дала.

І линуть дні. Чим далі, тим частіше

Душа летить до тих єдиних місць,

Де ти був рідний, просто найрідніший,

А вже сьогодні ти тут тільки гість...

Таке природа диво сотворила

На цій землі серед лісів і квіт.

Що в батьківських місцях якась незламна сила,

Що рве нам душу, тягне, як магніт...

В нашому закладі освіти була проведена онлайн виховна година на теми "Вибухонебезпечні предмети. Алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів" та  "Правила користування вогнегасником". Цей  захід відбувся за участі провідного фахівця відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Шосткинському районі центру забезпечення діяльності Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області - Дмитра Володимировича Шкурата.

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. Наша готовність стати на захист України є вирішальною запорукою майбутньої спільної Перемоги, здобуття якої не можна собі уявити без внеску українських добровольців - символу звитяги, самопожертви та героїзму.

8 березня 2024 року відбувся літературний флешмоб "Стежками творчості Тараса Шевченка" (до 210 річчя зі дня народження Т.Г. Шевченка). У цьому заході взяла участь здобувачка освіти нашого ліцею Катерина Лященко, яка прочитала вірш "Думка". Дякуємо нашій талановитій молоді за активну участь в житті ліцею та бажаємо успіхів у навчанні!

09 березня 2024 року виповнюється 210 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча, пророка Тараса Григоровича Шевченка.
Шевченко символ волелюбності та нескореності українського народу, полум’яний поборник за права і свободи людини, ревний захисник української мови, безстрашний борець проти кріпацтва, «сатрапів» і «лакеїв», а також злочинця-людоїда — «безбожного царя», «багна гнилого на сході Європи». І сьогодні, в часи кривавої війни він захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу.

Із Міжнародним днем  вітаємо!

Беріть лише найкраще від життя!

В душі нехай вогонь палає,

Хай доля буде радісна, проста.

Хай потаємні збудуться бажання,

І ніжність подарує ця весна.

Удачі, задоволення, кохання,

Від щастя посміхайтеся щодня

Випускники нашого закладу освіти приєдналися до профорієнтаційної онлайн зустрічі з представниками  закладу освіти ВСП "Путивльський фаховий коледж Сумського НАУ". Під час бесіди майбутні випускники нашого ліцею ознайомилися зі спеціальностями, за якими коледж здійснює підготовку фахівців, умовами навчання, правилами прийому, організацією побуту та дозвілля.

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя! Саме цього дня 2014 року під стінами кримського парламенту відбувся масштабний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тисячі активістів і небайдужих громадян тоді вийшли з державними та кримськотатарськими прапорами й висловилися проти намірів Росії окупувати Крим. Велика шана й подяка всім, хто десять року тому боровся і бореться нині. Усім, хто попри все наближає звільнення півострова, хто підіймає український прапор на вершинах Кримських гір.
Наш спротив триває!
Бо Крим – це Україна!

25 лютого - День української жінки (День українки) - на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Сьогодні, у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, а й дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей - майбутнє української нації. Сьогодні українки - героїчні амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підмога армії в тилу ворога, міцна опора для розвитку економіки, сільського господарства, науки, техніки, культури.

Міцності духу, нев'янучої краси, мирного майбутнього і простого тихого жіночого щастя Вам, Українські Жінки! З Днем української жінки!

24 лютого 2024 року виповнюється два роки від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 2022 року остаточно викрило істинні наміри агресивного режиму: не лише захоплення нашої території, а й знищення української державності та національної ідентичності, геноцид Українського народу.В нас тече кров нескореного народу, який ніколи не прагнув чужого, а завжди плекав своє. Ми захищаємо не лише свою землю, а й право мати національну ідентичність, мову, історію, культуру.Схиляємо голови в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Дякуємо кожному, хто взяв в руки зброю і захищає Україну й нашу громаду на фронті. Спільними зусиллями боремося за нашу Незалежність, за нашу Свободу! Все буде Україна!

Сьогодні, 21 лютого 2024 року у Міжнародний день рідної мови, свято української мови — одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Вітаю вас  з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім'я України!

Сьогодні, 20 лютого 2024 року, в Україні вшановують памʼять Героїв Небесної Сотні.
Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
Цьогоріч пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!". Сьогодні як ніколи ми розуміємо як ціною власного життя Герої виборюють свободу і незалежність нашої країни.
                                 Дякуємо усім хто боронив і нині боронить Україну!

19 лютого 2024 року виповнюється 32 роки від дня затвердження Державного герба України.

Як державний символ — Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців.Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії — він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.

16 лютого 2024 року в Україні відзначається День єднання. Це державна ініціатива, яка була вперше проведена 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України.Це свято є символом єдності та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз. Бажаємо, щоб усі ми - українці, які вірять у перемогу та наближають її всіма силами - були здоровими, рішучими та вмотивованими! І нехай наша єдність дарує нам крила у найважчі часи!

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виведення військ з Афганістану. Тисячі невинних людей, сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них і наші земляки. Більше 160 тисяч українців виконували свій військовий обов’язок в Афганістані, понад 3 тисячі з яких більше ніколи не повернуться додому.Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося виконувати бойові накази своєї Батьківщини поза її межами, жертвуючи власним життям. Дякуємо всім ветеранам трагічної війни! Світла пам’ять загиблим!

14 лютого в усьому світі відзначають День закоханих або ж День святого Валентина. Життя - це любов! Без любові немає життя, немає продовження роду.  Любити і бути коханим - найбільше щастя, і іншого не треба! Нехай у житті кожного з нас буде любов, пристрасна, ніжна, ласкава, чуттєва. Нехай не буде перешкод та сварок у відносинах з коханою людиною, нехай кожен день проходить з любов’ю до близьких і до самого життя.

29 січня 2024 року в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

Сьогодні, 27 січня, в Україні та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту. Цей день обрано не випадково, адже 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили людей концтабору "Аушвіц-Біркенау". День, коли світ несе відповідальність за скоєні злочини та події, які не можуть бути забутими. Зберігаючи пам'ять про страшні події Голокосту, ми вшановуємо жертв і визнаємо важливість збереження історії для того, щоб уникнути повторення подій в майбутньому. Разом із світом висловлюємо скорботу та вдячність тим, хто встояв і продовжує стояти проти несправедливості та нетерпимості. Українці й досі борються за створення світу, де кожна людина може жити в гідності та мирі.

7 грудня - День української хустки —   неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.  Вибір кольорів хустки також має особливе значення. Кожен колір відображає певні емоції та поняття, і зав’язуючи хустку, людина виражає своє ставлення до подій, свій духовний стан. Українська  хустка - символ нашої країни!

День Збройних сил України відзначають 6 грудня. Саме вони зараз стоять на передовій нашого світлого майбутнього без війни. Шановні воїни! Захисники! Прийміть найщиріші вітання з Днем Збройних сил України! Дякуємо за наше життя і майбутнє, яке ви невпинно виборюєте! Ми віримо у вас, завжди підтримаємо і бажаємо здоров’я та сил!  Ви — одні з найкращих і найсильніших представників нашої нації. Нехай Янголи-охоронці завжди будуть з вами поруч. Народ України вірить в Вас!

День святого Миколая – важливе релігійне свято, популярне в різних країнах світу. Українці традиційно ставляться до нього з особливим трепетом. Тепер українці святкуватимуть День святого Миколая 6 грудня (замість 19 грудня, як було раніше). 2023 року цей день випадає на середу. Вітаємо  з Днем Миколая Чудотворця! Бажаємо, щоб, прислухаючись до наших молитов, святий угодник захистив нас та Україну від усіх негараздів і виконав наші надії на ПЕРЕМОГУ!

5 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день волонтера.Цей день присвячений людям, які добровільно та безкорисливо допомагають тим, кому необхідна допомога. Сьогодні українські волонтери – це важлива частинка нашого народу, яка наближує нашу спільну перемогу. Висловлюємо слова щирої вдячності волонтерам - усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка»  символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Гаслом цьогорічного вшанування пам'яті жертв голодоморів є вислів "ПАМ'ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ.ПЕРЕМОЖЕМО". Викладач з предмету "Історія України" Людмила ПАВЛЕНКО провела загальноліцейну  виховну годину "День пам'яті жертв голодоморів", о 16.00 була оголошена хвилина мовчання, до якої долучилився весь народ України. Також наш заклад освіти долучився до загальнонаціональної акції "Запали свічку". Жива пам’ять про жах, який пережив наш народ тоді — не згасне ніколи. Саме вона дозволяє сьогоднішньому українському суспільству мобілізувати зусилля зі спротиву агресії рф.

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року. Відзначення цього дня проходило під гаслом "ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ".

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві люди вийшли, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Революція Гідності/Євромайдан – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. 

 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, педагогічні працівники та здобувачім освіти нашого закладу освіти приєдналися до  написання радіодиктанту національної єдності (в режимі онлайн та офлайн). Цьогорічний диктант - це українська акція єднання, де б ми не були. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас.

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкували 75 річницю. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В рамках запланованих заходів щодо проведення  Олімпійського тижня з 16.10.2023 року по 20.10.2023 року в нашому ліцеї був проведений онлайн челендж серед здобувачів освіти "Що для мене спорт?" з метою підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. Усі учасники спорт-челенджу надіслали фотороботи, які відображають як саме вони піклуються про своє здоров’я та які види спорту їм у цьому допомагають. Здоров’я – це зелене світло для цікавого, насиченого життя. Це бадьорий крок і хороший настрій. Вітаємо усіх учасників спорт-челенджу  та бажаємо їм бути фізично здоровим, щоб мати сили і енергію на досягнення заповітних висот!

В нашому закладі освіти був проведений 5 жовтня 2023 року IV Міжнародний урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" (в онлайн режимі), присвячений Всесвітньому дню захисту тварин, який щорічно відзначають 4 жовтня.

Сьогодні, 21 вересня, відзначаються Міжнародний день миру та День миру в Україні. Цього дня ми маємо нагадати собі про нашу спільну відповідальність у збереженні миру на Землі, про важливість миру як найціннішого дару.Мир не тільки забезпечує безпеку та стабільність. Він є основною передумовою для стабільного розвитку, забезпечення соціальної справедливості та збереження навколишнього середовища і має вирішальне значення для гармонійного співіснування всього людства.

Дільничий офіцер поліції Гончаров Микола Михайлович провів зі здобувачами освіти інформаційно - просвітницьку  бесіду на тему "Вибухонебезпечні предмети. Алгоритм дій при виявленні Вибухонебезпечних предметів".

День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни. Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День Захисту Дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим. Сьогодні, як ніколи хочемо виразити слова подяки нашим захисникам, які боронять нашу державу задля спокою наших діточок, щоб вони могли зростати на рідній землі. І висловлюємо щирі співчуття тим батькам, які сьогодні не зможуть обійняти і привітати свою дитину.......

23 травня День Героїв або Свято Героїв. 

День встановлений на честь українських вояків - борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.В нинішній політичній ситуації це свято – не лише данина пам’яті героям минувшини, а й день шани героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої Батьківщини. 

Цей день є символом незборимості української нації.

Усі українські герої різні за віком, світоглядом і соціальним статусом. Проте об’єднує їх одне – любов до рідної землі!

Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день в державі вшановують памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова і однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу,

#Одягни вишиванку SumyPto

18 травня 2023 року відзначають День Вишиванки. 

Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. Здобувачі освіти ліцею та педагогічні працівники приєдналиця до проведення флешмобу "Українська вишиванка", зробивши фото в українському національному одязі.

14 травня відзначають Міжнародний день матері. Мама - головна людина у житті кожного з нас. Вона подарувала нам життя, кожного дня огортає своєю турботою та любовʼю. Нехай, наші любі, ваше життя буде сповнене щастя та усмішок, нехай щодня приносить тільки позитивні емоції та спогади, нехай кожну мить буде сповнена радістю та веселощами! Бажаємо кохання, здоров’я та тепла! Зі святом, любі МАМИ!!!

Сьогодні 4 травня у світі відзначають Міжнародний день протидії булінгу. 

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Саме тому з метою формування нетерпимості до проявів агресії,  розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля,  розвитку навичок надання і отримання допомоги в закладі освіти "Булінг. Кримінальна відповідальність за булінг".

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня

Напередодні святкування найбільшого християнського свята - Великодня в  нашому ліцеї була проведена виховна бесіда "Свято Великодня". Здобувачі освіти дізналися історію виникнення та традиціями святкування Пасхи, символами свята та великодніми традиціями інших країн світу.

З Днем Нацгвардії України! Бажаємо Вам міцного здоров'я, залізного терпіння і хороброго духу! Нехай всі ваші цілі і мрії будуть легко досяжні! Залишайтеся такими ж сміливими, сильними і цілеспрямованими!

Враховуючи важливість та необхідність попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей та дорослих на нашому закладі освіти розміщені соціальні відеоролики "Безпечна країна очима дітей", які  орієнтовані на підростаюче покоління та стосується правил безпечного поводження на вулицях та дорогах, а також залізниці, пересування транспортом, необхідності використання світлоповертальних елементів у темний час доби, а також популяризації актуальних наразі навичок надання домедичної допомоги серед населення.

Державний професійно-технічний навчальний заклад "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" прийняв участь в історико-краєзнавчий конференції "Сумщина: від минулого до сьогодення"!. Викладач нашого ліцею Людмила Василівна ПАВЛЕНКО, презентувала доповідь:"Деснянсько-Старогутський національний природний парк", історія заповідників та заказників Сумщини. Ознайомитися з матеріалами доповіді Людмили Василівни та інших учасників конференції можна в збірнику матеріалів обласної історико-краєзнавчої конференції закладів професійної освіти "Сумщина:від минулого до сьогодення".

З метою сприяння вивчення іноземної мови в закладах професійної ( професійно-технічної) освіти для розширення доступу викладачів та учнівської молоді до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей до Державного професійно-технічного навчального закладу "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" надійшли підручники з англійської мови видавництва "HELBLING ELT". Дякуємо НМЦ ПТО у Сумській області!

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.Сестра медична- Ракита Марія Василівна провела профілактичну бесіду зі здобувачами освіти нашого ліцею "Захисти себе від туберкульозу", пояснивши про хворобу, методи запобігання інфікуванню, профілактику хвороби та правила особистої гігієни.

Всесвітній тиждень грошей в Україні - це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того,щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.

     В нашому закладі освіти з нагоди відзначення Всесвітнього тижня грошей в Україні була інформаційна  бесіда "Історія виникнення гривні. Сучасна українська гривня".

До бібліотеки Державного професійно-технічного навчального закладу "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей", надійшли навчальні посібники:

📖"Основи інформаційних технологій" (А.М.Гуржій)

📖"Основи економічних знань" (А.Кудінова)

📖"Комбайни зернозбиральні" (М.Макаренко. 

📖"Електроматеріалознавство" (О.В.Паржницький).

З приходом весни розпочинається посівна не тільки на полі, а й на підвіконні. В нашому закладі освіти кожного року вирощується власна розрада овочевих культур (помідорів, капусти, перцю). Вирощування розсади — це творчий процес, що допоможе побороти весняну депресію, заповнити дні радісними весняними клопотами, дарує багато позитивних емоцій та світлих надій на перемогу. Бажаємо всім мирного неба над головою, сприятливої погоди, енергії та оптимізму, бойового і переможного настрою, гарних врожаїв! Тож розпочинаємо підготовку до посівної!

#SumyPto  Нас єднає Шевченко

смт.Зноб-Новгородське

ДПТНЗ "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей"

Бібліотекар нашого закладу освіти Ракита Марія Василівна долучилась до обласного флешмобу "Нас єднає Шевченко", прочитавши вірш "Борітеся - поборете! Вам Бог помагає!".

#SumyPto Нас єднає Шевченко

смт.Зноб-Новгородське

ДПТНЗ "Зноб-Новгородський ПАЛ"

Здобувач освіти нашогог ліцею прийняв участь в обласному флешмобі "Нас єднає Шевченко", прочитавши вірш "Тихо плаче Україна сльзами і кров'ю..."

#SumyPto Нас єднає Шевченко

Народна пам'ять про Кобзаря.  

Тараса думки будуть жити віки

Тарасові слова – то правда жива

Шевченкові пісні – наша сила

Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став

Шевченко дужий був не силою. А словом мудрим

Шевченківський "Заповіт" буде жити тисячу літ.

Шевченкові твори сяють, мов ясні зорі

Тарасів "Заповіт" облетів увесь світ                                                              Тарасів "Кобзар" – народу великий дар

                         

 

#SumyPto Нас єднає Шевченко

Здобувачі освіти ліцею намалювали малюнки до творів видатного  письменника Т.Г.Шевченка

8 березня у світі відзначається Міжнародний жіночий день - свято, яке прославляє настання весни і представниць прекрасної статі. З нагоди свята здобувачі освіти привітали викладачів, створивши відеопривітання та намалювавши малюнки. Також привітали своїх найрідніших жінок- матусь, сестер, бабусь.Нехай кожній жінці весна принесе радісний настрій, любов і щастя. Відпочиньте в цей день, забудьте про проблеми, пориньте в океан уваги, станьте найщасливішою жінкою на світі і залишіться нею назавжди!

Вітаємо Компанєєць Ірину за зайняте І місце у II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за напрямами підготовки «Плодоовочівник» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області.

Бажаємо успіхів у навчанні, завжди досягати поставлених цілей, ніколи не зупиняйся на досягнутому – вчися, дізнавайся нове, розвивайся. Натхнення, творчості і позитиву кожен день!

Сьогодні здобувачі освіти нашого ліцею з професії "Плодоовочівник" разом з майстром виробничого навчання Харченко Ольгою Петрівною сіяли у грунт насіння ранньої капусти та перцю. Ольга Петрівна розповіла дівчатам, як правильно підготувати грунт, які основні правила посадки капусти та перцю на россаду, ознайомила з особливостями догляду та вирощуванням овочів.

З  20 лютого по 24 лютого в нашому закладі освіти проходив тиждень рідної мови. Саме з цієї нагоди в ліцеї проводилися  заходи, які сприяють вихованню у здобувачів освіти почуття патріотизму, гордості за свою країну, рідну мову. В бібліотеці відбулася книжкова виставка "Мова - ДНК нації". Викладач української мови та літератури Сугакова Валентина Дмитрівна провела зі здобувачами освіти  тематичне онлайн заняття «О, мово моя, душа голосна України…» та  інтелектуальну гру «Найрозумніший мовознавець».

16 лютого в Україні відзначають День Єднання. Це свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським, щоб згуртувати українців на тлі тривожних новин про можливий повномасштабний напад Росії на територію України. До відзначення свята здобувачі освіти прийняли участь у флешмобі "Ми єдині, рідна Україно!", розмальовували патріотичні малюнки та була проведена виховна бесіда онлайн.

 

14 лютого – Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Книга – найцінніший з винаходів людства. Вона сіє правду, добро і любов;  дає нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчає жити, любити і працювати.

 

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

27 січня, у день звільнення в'язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі та представників низки інших національностей. Суспільне зібрало основні факти про Голокост. Чому обрали цю дату?!
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – "Аушвіц-Біркенау". Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.

Бібліотека ДПТНЗ "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" долучається до святкування Дня Соборності України проведенням книжкової виставки "Україна - єдина країна"

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. Що таке соборність? Це духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.

В Україні 16 січня відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Як повідомляє Укрінформ, Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено з ініціативи українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт.Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого - посмертно.Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року "кіборги" знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину.

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього. День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Цього дня з нагоди свята здобувачі освіти та педагогічні працівники нашого закладу освіти прийняли участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою».

З нагоди відзначення свята Дня Збройних сил України здобувачі освіти прийняли участь у віршованому флешмобі "Подяка нашим Захисникам", зі словами подяки та гордості звернувшись до кожного воїна України, який оберігає нас та нашу рідну Батьківщину 🇺🇦. Також відбулася онлайн виставка малюнків до свята.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

2 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Саме 2 грудня 1949 року прийняли Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. На жаль, у світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Також Конституцією України забороняється використання примусової праці.Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для викорінення всіх сучасних форм рабства.

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Саме тому для здобувачів освіти був проведений онлайн виховний захід "Захисти себе ві ВІЛ/СНІД"

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основне завдання цієї кампанії - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

3 грудня 2022 року виповнюється триста років від дня народження Григорія  Савича Сковороди.  

Видатний український філософ і гуманіст, перекладач та поет, просвітитель і мислитель – ця людина була обдарована безліччю талантів та зробила вагомий внесок у культурне надбання України.

До цієї дати в бібліотеці ДПТНЗ "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" створена книжкова виставка:"Великий мислитель українського народу Г.С.Сковорода!"

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. 2022 року це буде 26 листопада.

Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Тому українців закликають приєднатися до акції "Запали свічку". Ввечері 26 листопада  потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

В бібліотеці Державного професійно-технічного навчального закладу "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" проведено книжкову виставку " У віконці свічка горить, на долоні зернятко лежить".

25 років тому Леонід Каденюк полетів у космос

19 листопада 1997 року на американському кораблі Space Shuttle Columbia відбувся перший політ громадянина України в космос. Під час польоту, який тривав майже 16 діб, перший астронавт України Леонід Каденюк успішно провів українсько-американські експерименти з вивчення впливу невагомості на рослини. В космосі вперше побувала українська символіка та пролунав гімн України.

День гідності та свободи - свято в Україні, яке відзначають щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). З нагоди відзначення свята для здобувачів освіти був проведений онлайн виховний захід  на тему "Україна - країна нескорених!"

20 листопада відзначають Всесвітній день дитини! 

  Це свято, споріднене із Днем захисту дітей, який святкують у червні, але має свої особливості та історію.

  Всесвітній день дитини святкують у різних країнах щорічно 20 листопада

Вітаємо вас, з цим чудовим святом!

Нехай щасливими будуть усі діти на світі!

17 листопада світ відзначає Міжнародний день відмови від паління.

І сьогодні, як ніколи, важливо вкотре наголосити: паління не варте того, аби віддавати за нього своє здоров’я та життя. З нагоди відзначення події було проведено виховну бесіду зі здобувачами освіти на тему "Негативний вплив паління на здоров'я підлітків". Також відбулася виставка малюнків "Паління - вбиває".

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Щороку 13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Всесвітній день доброти – це щорічний захід, присвячений добру. Цей особливий день – це фантастична можливість пропагувати доброту у всіх формах, таких як прийняття, різноманітність та любов!

У такий непростий для усіх нас українців час допомагайте нашим військових та людям з деокупованих територій. Робіть добро щодня, а не тільки у свято💝!

Сьогодні 9 листопада 2022 року з нагоди відзначення Дня української писемності та мови  Державний професійно-технічний навчальний заклад "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" приєднався до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, в якому прийняли участь педагогічні працівники та здобувачі освіти в режимі онлайн та офлайн.

9 листопада у нашій країні святкують День української писемності та мови, який щорічно відзначають у День пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

Українська мова є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.

Українська мова та її носії пройшли через періоди гонінь та придушення з боку країн, до складу яких входили території України. Після проголошення незалежності нашої країни українська мова отримала статус державної.

Історія нашої мови пам'ятає багато трагічних сторінок, але зараз позиції української мови набагато міцніші.

Мова - це зброя українців. Щоб перемогти, потрібно навчитися добре володіти нею💙💛🇺🇦

Державний професійно-технічний навчальний заклад "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" долучився до відзначення Дня Української мови та писемності і  було проведено в бібліотеці книжкову виставку "Мова- скарб народу"!

Сьогодні, 02 листопада на території смт Зноб-Новгородське знов було людно і гамірно. З власної ініціативи на прибирання вийшли працівники ДПТНЗ «Зноб-Новгородський ПАЛ» . Озброївшись гарним настроєм та бойовим духом, взявши необхідний інвентар та під гаслом - "Почни з себе!" всі дружньо взялись за роботу. В результаті активної праці за декілька годин навели чистоту і порядок в місцевому парку, біля меморіального комплексу.

 28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників. Річницю офіційно затвердив президент України Віктор Ющенко своїм указом 2009 року. Пам'ятний день присвячений тим подіям, які відбувалися за часів Другої світової війни. Саме на українській території проходили вирішальні битви, які відіграли найбільшу роль у результаті всієї війни. 28 жовтня 1944 року після 15 наступальних операцій фронтового та стратегічного масштабу землі України були повністю звільнені від фашистів

Вчені стверджують, що в одній чашці нарізаного кубиками гарбуза міститься більше вітаміну А, ніж в чашці капусти; більше калію, ніж в банані; і більше клітковини, ніж у половині склянки кіноа. А ще там є клітковина, калій, магній, кальцій, вітаміни А, С, В-6, і всього 30 калорій!

Інтенсивність засвоєння поживних речовин рослинами залежить від фази росту та розвитку. В ДПТНЗ "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" навчаються здобувачі освіти за  професією "Плодоовочівник", які знають, як правильно посадити і виростити гарний та корисний врожай гарбузів.В  бібліотеці Державного професійно-технічного навчального закладу" Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей", представлені вашій увазі, ось такі гарбузові вироби!

Кухар – це творець прекрасного, смачного, неповторного.Сучасна кулінарія – це прекрасний і безмежний світ мистецтва, який постійно удосконалюється. Тому основним завданням  підготовки кваліфікованих робітників з професії "Кухар" в  нашому ліцеї –  є забезпечення  кадрів для підприємств різних форм власності в сучасних соціально – економічних умовах. Дорогі представники смачної професії! Вітаємо всіх вас з професійним святом – Днем кухаря! Нехай ваше життя буде сповнене достатку! Нехай усе буде саме смачне і корисне! Будьте завжди ситими, здоровими, веселими й ніколи не втрачайте смаку до життя!

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою

Хліб всьому голова!

16 жовтня - Всесвітній день хліба🍞

Хліб один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно, що у нього є і своє свято!

Сьогоднішнє свято - це і професійне свято працівників даної галузі, данина поваги продукту, та ще один привід привернути увагу широкої громадськості до проблем голоду, злиднів і недоїдання в світі.

Тож цінуймо хліб, який ми сьогодні маємо. І не забуваємо, якою ціною ми його отримуємо!

В бібліотеці Державного професійно-технічного навчального закладу " Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей" до Дня Українського Козацтва, Дня Захисників та Захисниць України,  проведена книжкова виставка: "Козацькому роду нема переводу"!

До Дня захисників та захисниць України (14 жовтня 2022 року) був проведений онлайн "Урок звитяги" з метою гідного відзначення подвигу наших воїнів та на виконання Стратегії національно-патріотичного вихованя.

Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види. З нагоди відзначення свята наш заклад освіти прийняв участь у проведенні III Міжнародного уроку доброти. Заступник директора з навчально-виховної роботи Глушенко Х.О. провела виховну бесіду  на тему "Гуманне ставлення до тварин", а здобувачі освіти приєдналися до проведення челенджу "Брати наші менші".

🧑‍🏫🌹В Україні День працівників освіти згідно з Указом президента від 11 вересня 1994 року відзначають у першу неділю жовтня. У 2022 році День працівників освіти чи День освітянина припадає на 2 жовтня. Здобувачі освіти привітали всіх педагогічних працівників нашого ліцею з цим святом,побажавши всього найкращого, здійснення мрій,а головне - щоб настав МИР і всі ми повернулися до свого щасливого буденного життя!🇺🇦☀️

30 вересня – найчитальніший день року – Всеукраїнський день бібліотек. У цей день вітання з професійним святом приймають бібліотекарі – провідники у світ книг, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів

Ім’я Василя Олександровича Сухомлинського здобуло в нашій країні та багатьох країнах світу заслужену пошану і славу. Його ідеї виховання на засадах гуманізму, порядності, доброти, чесності та людяності увійшли в свідомість мільйонів людей — працівників освіти, батьків, усіх, хто причетний до великої і благородної справи виховання підростаючого покоління.Василь Олександрович Сухомлинський — видатне явище в педагогіці. Тому вивчення і творче використання його педагогічної спадщини — моральний і професійний обов'язок кожного.

Київ – Бабин Яр – урочище на північному заході Києва – у роки Другої світової війни перетворилось на братську могилу сотень тисяч людей. Бабин Яр увійшов до світової історії через події 29-30 вересня 1941 року, коли нацистські окупанти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. Це місце стало всесвітньо відомим символом Голокосту. Що відбувалось у ті дні в урочищі і довкола нього, досліджували і історики, і спецслужби.

Трагедія в Бабиному Яру – частина історії не лише євреїв, а й всієї України.

До дня вшанування трагедії в Бабиному Яру Державний професійно-технічний навчальний заклад "Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей", підготував книжкову виставку:" Бабин Яр- подих вічного болю!"

Щороку 22 вересня, у День партизанської слави, ми вшановуємо учасників партизанського руху, які проводили героїчну боротьбу у ворожому тилу.

Їх сила духу, патріотизм надихають нащадків, які сьогодні продовжують героїчну боротьбу в нашій державі задля збереження її територіальної цілісності. Саме це є запорукою нашої непереможності, дає впевненість у тому, що наш народ – незламний та сильний духом.

Сердечне дякуємо Вам за право жити у нашій рідній Україні, виховувати дітей, будувати нові перспективи. Бажаємо кожній родині здоров’я, достатку, щастя і головне – мирного неба над головою!

Указом Президента України із 2002 року в Україні установлено День миру, який відзначається щорічно 21 вересня – у Міжнародний день миру.

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій на Україні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресорів.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

У День Миру бажаємо всім спокою, терпіння і процвітання . Миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!

Здобувачі освіти ліцею долучилися до акції "Діти за мир в Україні". І намалювали малюнки до Міжнародного дня миру