Поради населенню на випадок тривалої відсутності електроенергії

Пам'ятка "10 основних фактів, які потрібно знати про ВІЛ та СНІД"

1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ - призводить до підступного синдрому набутого імунодефіциту. ВІЛ та СНІД поки що невиліковні.

2. Людина, вражена вірусом може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.

5. Молоді люди, які мають венеричні захворювання, також становлять групу підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

6. Найбільш вразливі до ВІЛ – молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційно або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків.  ВІЛ-інфекція  може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких контакт з кров’ю.

7. Ризик інфікування при статевих контактах суттєво зменшується, якщо партнери використовую презерватив.

8. Тест на ВІЛ здійснюється в спеціалізованих лабораторіях системи охорони здоров’я, і в першу чергу - центрами профілактики  СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватись до- і післятестовим  консультуванням.

9. ВІЛ інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування спільним туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання.

10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ,  вважається порушенням прав людини.

 

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для добувачів освіти

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.