Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія

1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

 

Сьогодні, 21 вересня, відзначаються Міжнародний день миру та День миру в Україні. Цього дня ми маємо нагадати собі про нашу спільну відповідальність у збереженні миру на Землі, про важливість миру як найціннішого дару.Мир не тільки забезпечує безпеку та стабільність. Він є основною передумовою для стабільного розвитку, забезпечення соціальної справедливості та збереження навколишнього середовища і має вирішальне значення для гармонійного співіснування всього людства.

Щорічно 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією із запобігання самогубств. Самогубство — важлива проблема охорони громадського здоров’я, яку часто ігнорують. Вона оточена стигмою, міфами та табу. Але кожен випадок самогубства — це трагедія, яка серйозно зачіпає не лише окремих людей, але й їхні сім'ї та спільноти. За світовою статистикою, кількість спроб суїциду і летальних випадків з кожним роком збільшується. Одна з головних проблем – це те, що на самогубство зважується молодь.

 Сьогодні 4 травня у світі відзначають Міжнародний день протидії булінгу. 

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Саме тому з метою формування нетерпимості до проявів агресії,  розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля,  розвитку навичок надання і отримання допомоги в закладі освіти "Булінг. Кримінальна відповідальність за булінг".

Сьогодні, 1 березня 2023 року, відзначається Всесвітній день компліменту. Цього дня прийнято робити компліменти близьким та знайомим, які зустрінуться на дорозі.Кожен охочий може приєднатись до Всесвітнього дня компліменту, просто зробивши щирий комплімент близькій людині чи зовсім незнайомому перехожому. Адже приємні слова здатні підвищити самооцінку, зробити людину щасливішою та прибрати емоційну напругу у відносинах. Всесвітній день компліменту наголошує на тому, що один день – дуже мало, людству потрібно впроваджувати компліменти в повсякденне життя, а таке свято – лиш нагадування.

День святого Валентина 14 лютого є  святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі. Сьогодні зі здобувачами освіти буда проведена онлайн виховна бесіда до відзначення свята, мета якої - ознайомити з історією виникнення  та традиціями святкування  14 лютого в різних країнах світу. Також був проведений конкурс привітань, в якому приймали участь здобувачі освіти та були нагороджені солодкими призами.

Зі здобувачами освіти нашого ліцею було проведено виховну годину онлайн на тему "Інформаційна безпека під час війни. Правила поведінки в інформаційному просторі". Також ліцеїсти намалювали малюнки до Дня безпечного інтернету.

21 січня в усьому світі святкують День обіймів. Це чудове свято нагадує про важливість підтримки один одного. Вважають, що за допомогою обіймів можна навіть зняти стрес та напругу, а також – вгамувати біль людини.За традицією у День обіймів можна обіймати усіх, не лише своїх рідних та друзів. Адже таким чином ми ділимося своїм душевним теплом з ближніми.

Враховуючи теперішню ситуацію є загроза, що молодь може знімати стрес та напругу шляхом вживання алкоголю та наркотиків. Саме тому наш заклад освіти розмістив електронну брошуру «10 точних фактів про наркотики», задля попередження виникнення проблеми алкогольної та наркотичної залежності серед молоді в майбутньому. Бережіть себе! Бережіть своє здоров'я!

Відповідно до плану роботи було проведено онлайн бесідузі здобувачами освіти на тему "Булінг в молодіжному середовищі. Кримінальна відповідальність за булінг"

В нашому закладі освіти до відзначення свята проведена виставка в бібліотеці "Права людини - понад усе!" та відбулася онлайн виставка малюнків здобувачів освіти на правову тематику.

10 грудня 2022 року у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

2 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Саме 2 грудня 1949 року прийняли Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. На жаль, у світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Також Конституцією України забороняється використання примусової праці.Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для викорінення всіх сучасних форм рабства.

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Саме тому для здобувачів освіти був проведений онлайн виховний захід "Захисти себе ві ВІЛ/СНІД"

20 листопада відзначають Всесвітній день дитини! 

  Це свято, споріднене із Днем захисту дітей, який святкують у червні, але має свої особливості та історію.

  Всесвітній день дитини святкують у різних країнах щорічно 20 листопада

Вітаємо вас, з цим чудовим святом!

Нехай щасливими будуть усі діти на світі!

 17 листопада світ відзначає Міжнародний день відмови від паління.

І сьогодні, як ніколи, важливо вкотре наголосити: паління не варте того, аби віддавати за нього своє здоров’я та життя. З нагоди відзначення події було проведено виховну бесіду зі здобувачами освіти на тему "Негативний вплив паління на здоров'я підлітків". Також відбулася виставка малюнків "Паління - вбиває".

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Щороку 13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Всесвітній день доброти – це щорічний захід, присвячений добру. Цей особливий день – це фантастична можливість пропагувати доброту у всіх формах, таких як прийняття, різноманітність та любов!

У такий непростий для усіх нас українців час допомагайте нашим військових та людям з деокупованих територій. Робіть добро щодня, а не тільки у свято💝!

Відповідно до річного плану роботи соціального педагога в нашому закладі освіти була проведена виховна година на тему "Інформаційна безпека під час воєнного стану.Правила поведінки в інформаційному просторі" з метою   розширення й поглиблення знаннь про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності здобувачів освіти про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах в умовах воєнного стану  і про шляхи їх подолання.

 Відповідно до річного плану роботи соціального педагога в нашому закладі освіти було проведено онлайн заняття на тему "Ми - здорова майбутня нація!" з метою  усвідомлення  цінності здоров’я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування на цих засадах індивідуальної поведінки; формування позитивного ставлення до здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров’я.

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам. Відповідно до плану роботи соціального педагога в нашому закладі освіти було проведено онлайн заняття на тему "Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно

Відповідно до річного плану роботи  в нашому закладі освіти було проведено онлайн бесіду на тему "Особливості навчання в умовах воєнного стану" з метою  надання інформації про правила поведінки здобувачів освіти під час воєнного стану в країні, алгоритм дій під час надзвичайної ситуації, що треба робити, щоб залишатися в спокої.

З метою інформування населення про те, як не стати жертвами торгівлі людьми, не потрапити у трудове або сексуальне рабство та на яких умовах можна погоджуватись на працевлаштування чи вимушений переїзд на тлі ескалації війни в Україні, а також на основі Концепції Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, проєктом «Українцям про ЄС», Міжнародною організацією за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України здійснюється інформаційна кампанія, спрямована на запобігання торгівлі людьми під час війни.

Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

       Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до зростання

       Звернутися за практичними порадами можна до: Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com;

       Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  відзначається  Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Важливі дати, які охоплює період кампанії:

 

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

  10 грудня у світі відзначають Міжнародний  день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. 

       Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.

         Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.

8 лютого 2022 року відзначається 18-й День безпечного Інтернету. Зміцнення та захист прав дітей в цифровому середовищі та забезпечення їх безпеки в Інтернеті - це  основа діяльності Відділу з прав дитини Ради Європи. Право на доступ і безпечне використання технологій залишається одним з ключових пріоритетів у майбутній Стратегії Ради Європи з прав дитини (2022-2027). Рада Європи рішуче підтримує боротьбу з сексуальною експлуатацією і сексуальним насильством над дітьми в Інтернеті через інструменти Конвенції Ради Європи Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція) та двосторонні і регіональні проєкти.

6 грудня присвячений Вшануванню пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

      У 1970 – 1980 – х роках багато жінок навчалися у технічних вузах Монреалю та Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін, який звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

      Масове вбивство у Політехнічній школі відбулося 6 грудня 1989 року, під час якої злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших в ім’я «боротьби з фемінізмом». Розстріл жінок мав великий резонанс у суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства проти жінок та призвів до жорсткішого контролю за розповсюдженням вогнепальної зброї у Канаді. В пам’ять про напад у Канаді запроваджено Національний день пам’яті та боротьби з насильством проти всіх форм насильства над жінками (символом цього дня є стрічка білого кольору).

       Обставини злочину, який скоїв Лепін та мотиви, які він пояснив у передсмертному листі, викликали жваве обговорення, а саме: загострили увагу на проблемі насильства проти жінок. У Монреалі та декількох інших містах Канади були споруджені меморіали жертвам трагедії.

      Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя  зазнала фізичного та/або психологічного насильства. Це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка існує у всіх країнах у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.

    Воно не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.

 

    В Україні триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», проводяться заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Нам слід використати уроки минулого для розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян і створення соціального простору вільного від насильства.

    У ВСЬОМУ СВІТІ 5 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА. СВЯТО БУЛО ЗАСНОВАНО ЩЕ У 1985 РОЦІ ЗА ІНІЦІАТИВОЮ ГЕНЕРАЛЬНОЇ АСАМБЛЕЇ ООН, ЯК МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДОБРОВОЛЬЦІВ В ІМ’Я ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ (ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРІВ).

    Волонтери – це люди з добрими і чуйними серцями, які не проходять повз чужу біду, люди, які роблять свій внесок у захист держави. Вони допомагають дітям і дорослим подолати життєві труднощі, вони піклуються про здоров’я людей і тварин, їх комфорт і безпеку, навіть доводиться ризикувати власним життям заради порятунку інших.

     З 2014 року для України це свято стало, як ніколи, важливим і актуальним. Завдяки волонтерам і їх роботі сотні тисяч українців, які вимушені були покинути свої домівки, забезпечені тим, без чого не обійтися в повсякденному житті. Завдяки волонтерам українська армія отримала майже все необхідне для захисту територіальної цілісності і незалежності нашої держави. А кожний воїн на передовій отримав такий необхідний зв’язок з родинами і близькими та відчув підтримку всього українського народу.

3 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ФІЗИЧНИМИ ПОТРЕБАМИ

    Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

     Цей день підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

     Ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги. Тож хочеться побажати всім витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності всі плани та задуми. А увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

    Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. 

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році, а з 1996 року проводиться ЮНЕЙДС. Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. 

   Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначили 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тоді на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

    Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

      Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.